Wykładowca: dr Alina Ukalisz-Kapała
Cel kursu: Celem kursu jest zapoznanie uczestników z zagadnieniami dotyczącymi holistycznego i interdyscyplinarnego podejścia do zagadnień związanych ze zdrowiem oraz społecznym kontekstem zdrowia i zachowań zdrowotnych. Korzyścią ze szkolenia jest pogłębienie kompetencji w zakresie promocji zdrowia i zachowań prozdrowotnych oraz nabycie umiejętności konstruowania programów profilaktycznych i programów promocji zdrowia.
Program szkolenia:
• Przedmiot i zadania psychologii zdrowia. Podstawowe pojęcia i koncepcje w psychologii zdrowia - od modelu biologicznego do bio-psycho-społecznego
• Promocja zdrowia i zachowań prozdrowotnych
• Zdrowie, jego mierniki i czynniki warunkujące zdrowie
• Kontekst społeczny zdrowia i zachowań zdrowotnych
• Zachowania prozdrowotne
• Zachowania ryzykowne
• Psychologiczne wyznaczniki i mechanizmy podejmowania zachowań prozdrowotnych i ryzykownych
• Holistyczne i interdyscyplinarne podejście do zagadnień związanych ze zdrowiem
• Profilaktyka zdrowotna, edukacja zdrowotna, zdrowie publiczne
• Profilaktyka. Zasady konstruowania programów profilaktycznych i programów promocji zdrowia
Adresaci: szkolenie skierowane jest do wszystkich zainteresowanych tematem, przede wszystkim nauczycieli, wychowawców, pedagogów i innych osób, które pracują z dziećmi i młodzieżą.
Metoda kształcenia:
Nauczanie odbywa się za pośrednictwem sieci Internet. Szkolenie realizowane jest indywidualnie w modelu asynchronicznym. Oznacza to, że naukę można rozpocząć w dowolnym momencie i pracować w dogodnym dla siebie czasie. Nad szkoleniem czuwa nauczyciel, który motywuje uczestnika szkolenia poprzez ocenianie jego prac oraz odpowiada na jego pytania. Uczestnik szkolenia, podobnie jak w tradycyjnych formach kształcenia, może wykorzystać kontakt z nauczycielem zadając mu pytania, prosząc o wyjaśnienia, itp.
Szkolenie kończy się uzyskaniem zaświadczenia:
- Doskonalenia zawodowego w zakresie "Profilaktyka i promocja zdrowia"
Forma zaliczenia: Test
Liczba godzin szkolenia odpowiada: 30 godzinom realizowanym w sposób tradycyjny
Najkrótszy możliwy termin ukończenia szkolenia: 15 dni
Maksymalny termin ukończenia szkolenia: 30 dni
Prowadzący: Wykładowca w Wyższej Szkole Nauk Społecznych w Lublinie oraz na Wydziale Pedagogiki i Psychologii UMCS w Lublinie, pedagog, terapeuta uzależnień. Ukończyła studia magisterskie i studia doktoranckie z zakresu pedagogiki resocjalizacyjnej na UMCS w Lublinie oraz Studium Terapii Uzależnień w Warszawie. Autorka kilkunastu artykułów naukowych, uczestniczka wielu konferencji naukowych krajowych i międzynarodowych.
WZÓR ZAŚWIADCZENIA - pokaż
CENA: 200 zł