Adresaci: szkolenie skierowane jest do nauczycieli wszystkich typów szkół, pedagogów, psychologów, trenerów, studentów oraz wszystkich osób zainteresowanych tematyką twórczości w edukacji oraz poznaniem i rozwojem własnego potencjału twórczego.
Wykładowca: dr Beata Łubianka
Zagadnienia programowe:
Szkolenie składa się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej.
Część praktyczna – trening twórczości - stanowi integralne uzupełnienie modułu teoretycznego i służy aktywizacji postawy twórczej oraz wykorzystaniu wiedzy zdobytej po realizacji części teoretycznej.
Szkolenie wyposaży słuchaczy w wiedzę i umiejętności praktyczne w zakresie wybranych zagadnień z psychologii twórczości i jej zastosowaniu w edukacji a w szczególności:
• Pojęcie, kryteria i wybrane teorie twórczości
• Proces twórczy: struktura, strategie, przeszkody
• Myślenie + zdolności twórcze = postawa twórcza
• Etapy twórczego rozwiązywania problemów
• Osobowość twórcza czy osobowość twórcy?
• Trening twórczości w edukacji - praktyka
Cel kursu: wyposażenie uczestników w wiedzę dotyczącą wybranych zagadnień związanych z psychologią twórczości oraz umiejętność odkrycia i wsparcia własnego potencjału twórczego.
Korzyści ze szkolenia:
Aktywizacja zasobów kreatywności w pracy nauczyciela pozawala na inspiracje siebie i osób wokół do odważnego wprowadzania innowacji w działania pedagogiczne i wychowawcze. Pozwala inaczej spojrzeć na problemy występujące w sytuacjach życiowych i edukacyjnych. Nabycie umiejętności kreatywnego myślenia stanowi ważny składnik motywacji siebie do osiągnięć w tym planowania i rozwoju ścieżki awansu zawodowego. Jest też cennym doświadczeniem dla ubogacania się w ciekawość poznawczą, wiedzę refleksyjną oraz nielinearne myślenie.
Metoda kształcenia:
Nauczanie odbywa się za pośrednictwem sieci Internet. Szkolenie realizowane jest indywidualnie w modelu asynchronicznym. Oznacza to, że naukę można rozpocząć w dowolnym momencie i pracować w dogodnym dla siebie czasie. Nad szkoleniem czuwa nauczyciel, który motywuje uczestnika szkolenia poprzez ocenianie jego prac oraz odpowiada na jego pytania. Uczestnik szkolenia, podobnie jak w tradycyjnych formach kształcenia, może wykorzystać kontakt z nauczycielem zadając mu pytania, prosząc o wyjaśnienia, itp.
Szkolenie kończy się uzyskaniem zaświadczenia:
- Doskonalenia zawodowego w zakresie "Kreatywny nauczyciel"
Forma zaliczenia: część teoretyczna - test wiadomości
Część praktyczna: wykonanie zadań zawartych w e-treningu twórczości
Liczba godzin szkolenia odpowiada: 20 godzinom realizowanym w sposób tradycyjny
Najkrótszy możliwy termin ukończenia szkolenia: 5 dni
Maksymalny termin ukończenia szkolenia: 30 dni
WZÓR ZAŚWIADCZENIA - pokaż
CENA: 180 zł