Wykładowca: dr Urszula Tokarska
Cel kursu: zapoznanie uczestników z zasadami i metodami choreoterapii (terapii tańcem i ruchem), procesem terapeutycznym, głównymi technikami i strategiami terapeutycznymi oraz funkcjami terapeutycznymi tańca
Program szkolenia:
• Testy psychomotoryczne (KMP);
• Zastosowanie analizy ruchu LMA;
• Modele pracy indywidualnej w choreoterapii;
• Diagnoza uwarunkowań osobowościowych;
• Choreoterapia grupowa;
• Choreoterapia dla osób niepełnosprawnych intelektualnie, z minimalnymi uszkodzeniami mózgu (MUM), z autyzmem;
• Choreoterapia dla osób z uszkodzeniami wzroku, słuchu;
• Choreoterapia ludzi starszych;
• Choreoterapia dla osób z anoreksją, bulimią i otyłych;
• Choreoterapia dla dzieci, które doświadczyły zaniedbania;
• Choreoterapia osób chorych psychicznie, ze schizofrenią, bezdomnych, alkoholików, wykluczonych społecznie i narkomanów.
Adresaci: szkolenie skierowane jest do terapeutów zajęciowych zatrudnionych w DPS, Domach Seniorów, psychoterapeutów, oligofrenopedagogów, tyflopedagogów, surdupedagogów, instruktorów tańca, masażystów, dietetyków, psychodietetyków, pedagogów specjalnych, pedagogów społecznych, specjalistów resocjalizacji, nauczycieli w f, instruktorów tańca, psychologów, psychiatrów.
Korzyści ze szkolenia: doskonalenie kompetencji w zakresie terapii zajęciowej, organizowanie zajęć z choreoterapii dla osób niepełnosprawnych intelektualnie, umiejętność wykorzystania terapii tańcem i ruchem w pracy pedagogicznej z osobami z uszkodzeniami wzroku i słuchu, ludzi starszych, uzależnionych, bezdomnych, chorych psychicznie, wykluczonych psychicznie, dzieci, które doświadczyły przemocy, osób otyłych, cierpiących na bulimię i anoreksję. Poznawanie osobowościowych uwarunkowań, umiejętność stosowania testów psychomotorycznych (KMP), zastosowanie analizy ruchu (LMA), modele pracy indywidualnej i grupowej, zapoznanie z przebiegiem procesu terapeutycznego, z głównymi technikami i strategiami terapeutycznymi.
Metoda kształcenia:
Nauczanie odbywa się za pośrednictwem sieci Internet. Szkolenie realizowane jest indywidualnie w modelu asynchronicznym. Oznacza to, że naukę można rozpocząć w dowolnym momencie i pracować w dogodnym dla siebie czasie. Nad szkoleniem czuwa nauczyciel, który motywuje uczestnika szkolenia poprzez ocenianie jego prac oraz odpowiada na jego pytania. Uczestnik szkolenia, podobnie jak w tradycyjnych formach kształcenia, może wykorzystać kontakt z nauczycielem zadając mu pytania, prosząc o wyjaśnienia, itp.
Szkolenie kończy się uzyskaniem zaświadczenia:
- Doskonalenia zawodowego w zakresie "Choreoterapia - terapia tańcem i ruchem"
Forma zaliczenia: zadania zaliczeniowe zawarte w treści
Liczba godzin szkolenia odpowiada: 10 godzinom realizowanym w sposób tradycyjny
Najkrótszy możliwy termin ukończenia szkolenia: 7 dni
Maksymalny termin ukończenia szkolenia: 30 dni
Prowadzący: dr Urszula Tokarska - pracownik naukowo-dydaktyczny Wyższej Szkoły Nauk Społecznych z siedzibą w Lublinie.
WZÓR ZAŚWIADCZENIA - pokaż
CENA: 150 zł