Kursy

Zapraszamy na kursy realizowane online

Wykładowca: dr Edyta Masternak

Cel szkolenia: zapoznanie uczestników z biblioterapią jako metodą oddziaływań wychowawczych.  Wprowadzenie teoretyczne uzasadniające stosowanie literatury w procesie terapii. Zapoznanie uczestników z procedura tworzenia programów biblioterapeutycznych. struktura całego programu oraz konkretnych scenariuszy zajęć. Część szkolenia oparta jest o przykładowy program biblioterapii (przedstawienie cyklu spotkań biblioterapeutycznych realizowanych praktycznie podczas pracy z młodzieżą niedostosowana społecznie).

Korzyści ze szkolenia: Zajęcia biblioterapeutyczne realizowane indywidualnie lub grupowo to doskonały sposób na twórczą realizacje godzin wynikających z Art. 42 ust.2 pkt. 2 Karty Nauczyciela, Zdobycie praktycznej umiejętności tworzenia programów biblioterapeutycznych dostosowanych do konkretnego odbiorcy oraz problemu.

Metoda kształcenia:

Nauczanie odbywa się za pośrednictwem sieci Internet. Szkolenie realizowane jest indywidualnie w modelu asynchronicznym. Oznacza to, że naukę można rozpocząć w dowolnym momencie i pracować w dogodnym dla siebie czasie. Nad szkoleniem czuwa nauczyciel, który motywuje uczestnika szkolenia poprzez ocenianie jego prac oraz odpowiada na jego pytania. Uczestnik szkolenia, podobnie jak w tradycyjnych formach kształcenia, może wykorzystać kontakt z nauczycielem zadając mu pytania, prosząc o wyjaśnienia, itp.

Szkolenie kończy się uzyskaniem zaświadczenia:

  • Doskonalenia zawodowego w zakresie biblioterapii jako metody pracy z młodzieżą

 

Liczba godzin szkolenia odpowiada: 28 godzinom realizowanym w sposób tradycyjny
Najkrótszy możliwy termin ukończenia szkolenia: 7 dni
Maksymalny termin ukończenia szkolenia: 30 dni
Forma zaliczenia: zadanie praktyczne

Prowadzący: dr Edyta Masternak- absolwentka kierunku pedagogika w zakresie pedagogiki specjalnej – resocjalizacji na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie. Od 2009 roku kontynuuje naukę na studiach doktoranckich, z zakresu pedagogiki resocjalizacyjnej. Od 9 lat praktykujący Wychowawca w internacie w Schronisku dla Nieletnich, Społeczny Kurator  Sądowy dla Dorosłych, nauczyciel akademicki, socjoterapeuta.

WZÓR ZAŚWIADCZENIA - pokaż

CENA: 200 zł

ZAPISZ SIĘ

Nasze kursy przez Internet

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6

Kontakt

  • Wyższa Szkoła Nauk Społecznych z siedzibą w Lublinie
    Ośrodek Studiów Podyplomowych, Kursów i Szkoleń
  • Zamojska 47
    20-102 Lublin
  • 81 441 33 11
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ostatnie wiadomości