Wykładowca: mgr Kinga Włodkowska
Cel kursu: Celem kursu jest nabycie podstawowej wiedzy dotyczącej stresu i skutecznych metod radzenia sobie z nim. Uczestnicy kursu dowiadują się jak wyglądają procesy regulowania emocji w ludzkim organizmie. Ponadto, lekcje zawierają informacje o tym, jakie znaczenie ma psychika w radzeniu sobie z emocjami. Opisany jest również główny sposób na walkę ze stresem- psychoterapia. Przedstawiono różne nurty psychoterapeutyczne, w obrębie których człowiek może szukać pomocy w regulowaniu napięcia emocjonalnego.
Program szkolenia:
• Definiowanie pojęcia stres. Potoczne myślenie o stresie;
• Ekspresja emocji. Podział emocji na podstawowe i pochodne;
• Procesy regulacji emocji;
• Psychika człowieka a procesy samokontroli emocji;
• Rola emocji w życiu człowieka;
• Regulacja emocji w procesie psychoterapii.;
• Modele teoretyczne leżące u podstaw systemów psychoterapeutycznych;
Adresaci: Szkolenie skierowane jest do osób zainteresowanych tematyką psychologii. Informacje zawarte w szkoleniu mogą być cenne zarówno dla studentów, wykładowców oraz ludzi zainteresowanych własnym rozwojem i poszerzaniem kompetencji.
Metoda kształcenia:
Nauczanie odbywa się za pośrednictwem sieci Internet. Szkolenie realizowane jest indywidualnie w modelu asynchronicznym. Oznacza to, że naukę można rozpocząć w dowolnym momencie i pracować w dogodnym dla siebie czasie. Nad szkoleniem czuwa nauczyciel, który motywuje uczestnika szkolenia poprzez ocenianie jego prac oraz odpowiada na jego pytania. Uczestnik szkolenia, podobnie jak w tradycyjnych formach kształcenia, może wykorzystać kontakt z nauczycielem zadając mu pytania, prosząc o wyjaśnienia, itp.
Szkolenie kończy się uzyskaniem zaświadczenia:
- Doskonalenia zawodowego w zakresie "Radzenie sobie ze stresem"
Forma zaliczenia: Praca zaliczeniowa
Liczba godzin szkolenia odpowiada: 10 godzinom realizowanym w sposób tradycyjny
Najkrótszy możliwy termin ukończenia szkolenia: 7 dni
Maksymalny termin ukończenia szkolenia: 30 dni
Prowadzący: Psycholog, oligofrenopedagog, psychodietetyk. Absolwentka Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie na kierunku Psychologia Kliniczna. Studia podyplomowe o kierunkach Stosowana Analiza Zachowania i Psychodietetyka, również skończyła na SWPS w Warszawie. Kwalifikacje z zakresu oligofrenopedagogiki zdobyła w Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Pracuje z dziećmi ze specjalnymi potrzebami rozwojowymi od dziewięciu lat. Swoje doświadczenie zdobywała pracując z dziećmi ze spektrum autyzmu w Centrum Wczesnej Interwencji w Warszawie. Zajmowała się prowadzeniem indywidualnych zajęć terapeutycznych, treningów umiejętności społecznych oraz pracą jako terapeuta cień. Pracowała jako nauczyciel wspomagający w przedszkolu. Pomagała uczyć się i zdobywać umiejętności społeczne dzieciom z różnymi trudnościami rozwojowymi, np. niepełnosprawność ruchowa, porażenie mózgowe, zespół Downa, upośledzenie umysłowe, całościowe zaburzenia rozwojowe. Pełniąc funkcję psychologa w przedszkolu, diagnozowała funkcjonowanie dzieci i ich rodzin. Zajmowała się indywidualnymi konsultacjami z rodzicami, dotyczącymi trudności poznawczych, emocjonalnych i żywieniowych dzieci. Opracowywała indywidualne programy terapeutyczne dla podopiecznych. Prowadziła warsztaty psychoedukacyjne dla rodziców i dzieci, dotyczące tematyki wychowawczej, emocjonalnej oraz żywieniowej.
WZÓR ZAŚWIADCZENIA - pokaż
CENA: 90 zł