Kursy

Zapraszamy na kursy realizowane online

Wykładowca: Agnieszka Tyniec

Informacje o kursie: kurs obejmuje istotę autyzmu, kryteria diagnostyczne ICD-10, teorie wyjaśniające chorobę, fakty i mity, pierwsze objawy autyzmu i cechy rozwoju, zaburzenia ze spektrum autyzmu: autyzm atypowy, zespół Retta, zespół Aspergera. Kursant dowie się o Metodzie Felicji Affolter, metodzie ruchu rozwijającego Werniki Sherbourne, programi TEACCH oraz zrozumie jak ważna jest w pracy Metoda Domana, jak zastosować piktogramy w komunikacji z dzieckiem autystycznym i jak ważna jest hipoterapia.

Cel kursu: wzrost efektywności pracy z dzieckiem autystycznym, zrozumienie potrzeb i możliwości dziecka chorego na autyzm, zbudowanie bądź polepszenie jakości już istniejących relacji między dzieckiem a opiekunem, poznanie metod pracy, edukacji oraz rozwoju biopsychospołecznego dziecka w domu i w szkole

Adresaci: szkolenie skierowane jest do pracowników Wydziałów Oświaty i Wychowania, nauczycieli, specjalistów – psychologów, pedagogów oraz rodziców zajmujących się dzieckiem autystycznym.

Metoda kształcenia:

Nauczanie odbywa się za pośrednictwem sieci Internet. Szkolenie realizowane jest indywidualnie w modelu asynchronicznym. Oznacza to, że naukę można rozpocząć w dowolnym momencie i pracować w dogodnym dla siebie czasie. Nad szkoleniem czuwa nauczyciel, który motywuje uczestnika szkolenia poprzez ocenianie jego prac oraz odpowiada na jego pytania. Uczestnik szkolenia, podobnie jak w tradycyjnych formach kształcenia, może wykorzystać kontakt z nauczycielem zadając mu pytania, prosząc o wyjaśnienia, itp.


Szkolenie kończy się uzyskaniem zaświadczenia:

 • Doskonalenia zawodowego w zakresie "Terapia dziecka autystycznego w domu i w szkole"

 

Forma zaliczenia: zadania zaliczeniowe zawarte w treści

Liczba godzin szkolenia odpowiada: 14 godzinom realizowanym w sposób tradycyjny

Najkrótszy możliwy termin ukończenia szkolenia: 7 dni

Maksymalny termin ukończenia szkolenia: 30 dni


Prowadzący: Agnieszka Tyniec

pedagog, specjalista pedagogiki wczesnoszkolnej i terapii pedagogicznej ,terapeuta zajęciowy, doradca zawodowy, trener, informatyk. Ukończyła pedagogikę wczesnoszkolną na Wydziale Nauk Społecznych  Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, doradztwo zawodowe w Wyższej Szkole Pedagogicznej Towarzystwa Wiedzy powszechnej w Warszawie oraz informatykę w Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji w Zamościu. Ma na koncie liczne szkolenia dotyczące pracy terapeutycznej z osobami niepełnosprawnymi, autystycznymi oraz zaburzeniami psychicznymi, a także szkolenia z doradztwa zawodowego, szkolenia z pracy z uczniem w klasach 1-3. Aktualnie nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej w szkole podstawowej oraz nauczyciel informatyki.

WZÓR ZAŚWIADCZENIA - pokaż

CENA: 120 zł

ZAPISZ SIĘ

Nasze kursy przez Internet

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Kontakt

 • Wyższa Szkoła Nauk Społecznych z siedzibą w Lublinie
  Ośrodek Studiów Podyplomowych, Kursów i Szkoleń
 • Zamojska 47
  20-102 Lublin
 • 81 441 33 11
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ostatnie wiadomości