Wykładowca: mgr Aleksandra Piskorska
Informacje ogólne:
Współczesny świat ery informatycznej stawia przed nami nie lada wyzwanie. Dotyczy to również nauczycieli, od których wymaga się atrakcyjnego sposobu prowadzenia lekcji, nowych metod aktywizacji uczniów, którzy szybko i łatwo przyswoją przekazywana wiedzę. Jednak każdy z nas wie, że tradycyjne metody nauczania nie zdają egzaminu. Ile razy sami poświęcaliśmy swój czas na mozolne „wkuwanie” materiału na pamięć, który to i tak ulatywał z naszej głowy po kilku dniach, tygodniach. Tylko sprawne i skuteczne metody mogą zwiększyć zakres i trwałość naszej pamięci. Tą sprawdzoną metodą są właśnie mnemotechniki, czyli różne techniki zapamiętywania, przechowywania i przypominania informacji, które są przydatne zarówno w nauce przedmiotów ścisłych, jak i humanistycznych, a w szczególności podczas nauki języków obcych.
Mnemotechniki to nie żadne sztuczki, tylko sztuka uczenia się, każdy kto chce poznać tę tajemna wiedzę powinien zapisać się na ten kurs.
Zagadnienia programowe:
Na tym kursie zapoznacie się Państwo z różnymi technikami szybkiego zapamiętywania stosowanymi w procesie uczenia się, które mają na celu m.in:
· zapamiętywanie dużej ilości materiału
· szybkie przypominanie trudnego materiału
· wzrost skupienie naszej uwagi
· rozwinięcie naszej wyobraźni
· pobudzenie twórczego myślenia
Dowiecie się Państwo o historii powstania mnemotechnik oraz o tajnikach naszej pamięci. Metoda ta pozwoli również sprawnie przygotować zajęcia i dostosować je do potrzeb uczniów. Pomoże nie tylko zaoszczędzić czas, ale także przełamać bariery uczenia się tradycyjnego. Podręcznik zawiera przykłady wybranych ćwiczeń, na które składa się część teoretyczna oraz praktyczna w formie zadań do wykonania.
Adresaci: nauczyciele, pedagodzy, bibliotekarze, studenci oraz wszystkie osoby zainteresowane tematyką szybkiego i skutecznego zapamiętywania.
Metoda kształcenia:
Nauczanie odbywa się za pośrednictwem sieci Internet. Szkolenie realizowane jest indywidualnie w modelu asynchronicznym. Oznacza to, że naukę można rozpocząć w dowolnym momencie i pracować w dogodnym dla siebie czasie. Istotą tej formy kształcenia jest sposób komunikacji z/między uczestnikami. Nad szkoleniem czuwa nauczyciel, który motywuje uczestnika szkolenia poprzez ocenianie jego prac, czy też odpowiada na pytania. Uczestnik szkolenia podobnie jak w tradycyjnych formach kształcenia może (chociaż nie musi) aktywnie wykorzystać kontakt z nauczycielem zadając mu pytania, prosząc o wyjaśnienia, itp.
Szkolenie kończy się uzyskaniem zaświadczenia:
- Doskonalenia zawodowego w zakresie "Mnemotechniki w edukacji"
Forma zaliczenia: wykonanie zadań praktycznych i przesłanie zadania zaliczeniowego jeśli będzie tego wymagał dany materiał
Liczba godzin szkolenia odpowiada: 30 godzinom realizowanym w sposób tradycyjny
Najkrótszy możliwy termin ukończenia szkolenia: 3 dni
Maksymalny termin ukończenia szkolenia: 30 dni
Wykładowca: mgr Aleksandra Piskorska
Pedagog, wykładowca oraz specjalista ds. dydaktyczno-metodycznych oraz e-learningu. Absolwentka Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie od 2011 roku prowadziła zajęcia dla przyszłej kadry pedagogicznej. Posiada 10 letnie doświadczenie zawodowe w prowadzeniu warsztatów i zajęć w różnych placówkach edukacyjnych, instytucjach kulturalnych, również jako koordynator projektów edukacyjnych. Ma na koncie kursy oraz szkolenia dotyczące m.in. samokształcenia, e-learningu, wiedzy z zagadnień komputerowych. Współpracowała z Uniwersytetem Dzieci w Warszawie, Uniwersytetem Otwartym UW oraz Ośrodkiem Rozwoju Edukacji jako ekspert merytoryczny przy projekcie „Uczeń Zdolny”. Obecnie poszerza swoje kwalifikacje jako HR Biznes Partner.
WZÓR ZAŚWIADCZENIA - pokaż
CENA: 150 zł